29. 9. 2013

overground: velký comeback martina havla

havlovo tlukoucí srdce v kolekci 'overground', se kterou se veřejnosti představil po několikaleté odmlce. šperky a brýle jsou dílem naší další oblíbenkyně - nastassie aleinikavy.

byl to zásah do srdce. nebyl to václav, ale martin.  martin má facebook. znáte jeho práci václavovo xxl? my ano, těžko jej tak nemilovat. 

pamatujeme si to, jako by to bylo včera. s mirkou talavaškovou jsme dělaly rozhovor a story o kabátu na míru (pamatujete?) a ona nám říkala: znáte martina havla? ne? ten je úplně nejlepší. znáte václavovo xxl? je to prý taková alegorie václaváku s adidas teplákovkou. na to se prý musíme podívat. a my se podívaly a pak jsme přišly i na přehlídku. a fakt to nebyl trapas, jak avizoval hudební mix v úvodu catwalku. po několikaleté odmlce se totiž vrátil návrhář, který umí minimalismus tak dobře, že baví i zmlsaný kočky-fajnovky.

(všechno důležité je řečeno v rozhovoru, který s martinem dělala hned po přehlídce veronika ruppert z modeschau - v opojení ze srdcové kolekce jsme proti molu stály spolu. najděte si ho zítra v záznamu a poslechněte si ho spolu s dalšími zásadními rozhovory, třeba s petrou ptáčkovou, se kterou zas v opojení mluvila ema janáčková, nebo se zuzanou kubíčkovou a jakubem polankou... no prostě samý srdcovky).


Žádné komentáře:

Okomentovat