25. 6. 2013

KURATOR

praha má o další concept store navíc. po dlouhém roce vyjednávání na úřadech se konečně otevřel KURATOR, malá prodejní galerie s vybranou autorskou tvorbou, domácí i zahraniční. každý měsíc zde můžeme čekat novou instalaci, nové menu sestavené podle zvoleného tématu jeho majitelkou martinou malou, kterou jste dosud mohli znát jako polovičku značky belka. prostor se "kurátorům" podařilo před otevřením  zrekonstruovat v moderním minimalistickém duchu, nejvíc se nám ale    zalíbila místní podlaha, krásně a roztomile dekorativní a chtěly bysme ji doma.
kromě pozoruhodných bot již zaniklé značky naranu (markéta šohajová a pavla podsedníková) a šperků zdeňka vacka a dana pošty, tu například  najdete i první kolekci zbrusu nové pánské značky FIORINA FURY představující ležérní městskou eleganci se streetovými i avantgardními prvky. moravské svatební koláčky ve stálé nabídce bohužel nejsou,  lahodné designové speciality přímo v KURATOR vám to ale vynahradí (a pokud ne, kurator sousedí s bistrem 19...).     


výloha je inspirovaná uměním malíře tomáše bárty
jedno z našich oblíbených tuzemských "papírnictví" paragraph
moderní luxus: šperky zorya (jejich autoři jsou nositeli hlavní ceny czech grand design 2011)
až tam půjdete, tyhle už budou nejspíš snědený. sousední bistro 19 by vám ale jejich absenci  snad mohlo nějak vynahradit.
eliška kuchtová, skvělá designérka obuvi, která se právě vrátila ze stáže u španělské společnosti camper a shledala se zde se svým milým psem batátem. 
designérky z belky - martina malá a andrea lojkásková - už mají každá svůj malý prostor se specifickým konceptem, andrea pokojík v brně, martina kurator v praze.
bílé triko od alešbáry z kolekce KURATOR BASIC, což je projekt, ve kterém mají návrháři  za úkol zpracovat vybraný kus oděvu. pro těchto 6 měsíců je oním kouskem klasické bílé triko s krátkým rukávem.  těšíme se na další návrhy, například na triko od zuzany veselé.  
pánské tašky slovenské výroby
<3 podlaha (a pokud nevíte, od které fantastické návrhářky jsou tyhle botky, mrkněte sem)
mezi designéry, kteří se nedávno prezentovali na maastrichtském festivalu fashionclash, patříli i tihle dva :)
petra ptáčková "in her own design", samozřejmě
petr foltera, umělec a životní i kreativní partner zdeňky imreczeové, se kterou právě založil pánskou módní značku fiorina fury, "in his own design".
rozhovor o fiorina fury najdete tady v modeschau. dovíte se tam například, čím je inspirovaný název značky a jaký životní postoj vyjadřuje.
team fiorina fury  - petr foltera a zdeńka imreczeová  - a martin, tvář jejich první kolekce "men's constellation". na lookbook se podívejte sem.
menu pro tento měsíc (pokud vás mate, že tu máme fiorina fury i zdeňku imreczeovou "sólo", vězte, že od zdeňky tu najdete krásné dámské doplňky. pokud nevíte, co je LOTE, tak je to lenny trlicová , absolventka zlínské UTB , kterou si můžete pamatovat třeba ze start-upu na loňském prague fashion weekendu).

Žádné komentáře:

Okomentovat