12. 2. 2013

zuzana kubíčková, třpytky a ertétřpytivou peněženku od Z.K. mám už nějakou dobu. barvu mi vybrala lola (pokud si taky nikdy neumíte v cukrárně vybrat, chápete, proč jsem tím úkolem pověřila někoho jiného) a rozhodující pro ní byly právě ty třpytky*. 
teď se mi zrovna připletla do společnosti jedné starožitné perlové korunky a dezénů Romaina de Tirtoff,  Pařížana z Petrohradu zvaného Erté, jednoho z nejslavnějších módních ilustrátorů na světě (ve 20. a 30. letech prý navrhl kolem 200 titulních stran pro harper's bazaar). v dover publications někoho napadlo převést jeho návrhy divadelních kostýmů do vystřihovací knížky pro děti (případně kočky a tak podobně) a to mě prostě nemohlo minout (stejně jako tahle glamůr taštička, ze který nevypadávaj drobný a je v ní dost přihrádek na všechny papírky, vizitky a seznamy, co si s sebou v peněžence obyčejně nosím).

* stále jim ale říká "zbytky", protože třpytky jsou  z hlediska výslovnosti nesmírně záludný (mrdky)

Z.K. - zvenku glamůr, zevnitř jako pánská košile (Erté - kostým ve tvaru klícky , 1922,  návrh svatebních šatů, 1923)
 
kostým pro Madame Butterfly, 1945


8 komentářů:

 1. Kde, kdy, jak můžu takovou krásnou peněženku koupit? *.*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. měli by je mít v La Gallery Novesta na Praze 1, případně můžete kontaktovat Zuzku samotnou (showroom má v centru Prahy)

   zuzana@zuzanakubickova.com

   http://www.facebook.com/LaGalleryNovesta

   Vymazat
 2. pipilotti, netrhá se ti magnetka? Já mám černou, lesklou, a asi do ní lezu moc často, po půl roce o ni začínám mít starost. Nebo nemáš nějakou fintu, jak zabránit destrukci?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. zatím je všechno jak má být. mám jí asi 4 měsíce a překvapuje mě, že to na ní zatím není moc vidět (na to, že ji používám každý den a tahám po všelijakých taškách).
   myslím, že klidně můžeš zuzku kontaktovat, ať ti poradí, případně opraví. nic jiného mě zatím nenapadá.
   (...a ta černá se mi samozřejmě taky moc líbila, stejně jako asi dalších pět variant).

   Vymazat
 3. - jo ! sympaticka společnost .)
  erte byl dobrej blazen

  OdpovědětVymazat
 4. Peněženka krásná, originální, čitsté vypracování.

  OdpovědětVymazat
 5. Vím, že to je hodně neslušné, ale přesto bych se zkusila zeptat... V jaké cenové relaci se přibližně pohybují?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. myslím, že kolem 1500, ale přesně si to už nepamatuju. možno nosit i jako kabelku/psaníčko. klasické malé Z.K. psaníčko je tuším levnější, ale ta peněženka je propracovanější, protože má všechny ty kapsičky a tak podobně.

   Vymazat