29. 6. 2012

Balerínky na míru od Zuzany Serbák

IMG_2950Mám nový boty a jsou pohodlný jako bačkůrky. Jsou od designérky Zuzany Serbák, od který už jedny letní boty mám (podívat se na ně můžete sem). Tyhle jsou ale jedinečný; jsou totiž šitý na míru.
IMG_2949
Když jsem v únoru dělala se Zuzkou rozhovor pro 11 koček (připoměňte si ho tady), zatoužila jsem po vlastním páru balerínek. Nejen proto, že jsem chtěla pro svoje nohy něco orginálního, ale i proto, že vlastně vůbec žádný balerínky nemám. A co je na pražskou dlažbu pohodlenější než takový bačkůrky, který vám padnou jako ulitý? No, vlastně jsem se trochu bála, že se mi s úplně plochou podrážkou nebude chodit dobře. Naštěstí se ale moje obavy nepotvrdily a v nových botách si dost libuju. Dokonce jsem z nich neměla ještě ani jeden puchýř a ten se mi udělá skoro vždycky, když mám na sobě poprvý boty naboso. Sedí perfektně a ten princeznovskej výběr barev a silikonovýho ornamentu na špičce (což je mimochodem Zuzčina specialita) byl na přání. Jsem spokojená a Zuzce moc děkuju za veškerou péči, kterou v jejích rukách boty prošly, než doputovaly ke mně
IMG_8075 Moc ráda bych pro vás podrobně nafotila celý proces výroby balerínek, jelikož má ale Zuzka dílnu až za devatero horami, daleko na Slovensku, nafotila mi alespoň některý kroky pracovního postupu ona sama (foceno na mobil, tak buďte shovívaví). Nejdřív mě ale čekalo měření chodidel, a to i přesto, že mám celkem jasnou konfekční devětatřicítku. Obě nohy mi Zuzka obkreslila ve svém pražském bytě a nákres si pak odvezla do Dunajské Stredy.
IMG_8078
Emailem mi pak poslala dva návrhy barevný škály. Měla jsem sice dost konkrétní představu (kombinace šedý, růžový a oranžový a navrch růžovou silikonovou pracičku jako z formy na vánoční cukroví). Z možnosti vybrat si ze dvou podobných variant jsem byla celá tumpachová. Posuďte sami:
barevnost ZS
Pak už jsem jen čekala, až se Zuzka ozve zase z Prahy a já si půjdu hotový boty vyzkoušet a vyzvednout. Mezitím se ovšem v tajemný dílně odehrával proces, který vám bohužel neumím popsat, ale jeho součástí je podle Zuzčiných slov "strih, vysekani vrchnich dilu a podsivky, siti, obraceni, priprava napinaci stelky, priprava opatku a tuzinky, cvikani, pudovani, vyroba podesve, brouseni, pridelani podesve, ruzne dokoncovaci prace..." (mám to bez diakrititky, protože se bojím, že předělám slovenský slova k nepoznání). Nemáme tu sice celou story, nabízíme však alespoň malou ochutnávku
IMG_1750double ZS
f002
_MG_9191
_MG_9207
Fotografia-0101
Fotografia-0102
_MG_9185 IMG_2952Kdyby vás zajímala cena, tak balerínky na míru vás vyjdou kolem 3000-3500 Kč, záleží na konkrétním páru a materiálu. Pokud byste měli zájem, prohlédněte si Zuzančiny stránky a napište jí mail (zuzanaserbak@hotmail.com). Pokud vám taková zakázka přijde v principu  příliš snobská čí princeznovská, můžete se o některý z jejích balerínek a sandálů ucházet v obchodech Parazit, Hard-de-Core a nově v koncept stóru La Gallery Novesta, kde konkurují domácím Novesta keckám a holínkám, který se mimochodem vyrábí taky v tuzemsku [rozuměj Česko-Slovensku], a to ve Zlíně, i když jiným nákladem než limitovaná a zakázková řada Zuzany Serbák.
IMG_4393 Když se tak koukám na tu pečlivou ruční práci a složitej postup výroby, dochází mi, že se teď musím o svý boty dobře postarat. Pořídila jsem si k nim tedy speciální "renovátor" na semiš (sprej a kartáček), protože jsem nikdy semišový boty neměla a nevěděla jsem, co s nima, když vám někdo třeba šlápne zablácenou křuskou na nohu (to byste nevěřili, jak často se mi to stává). Zašla jsem do Masný ulice, kde mají v obchodě Pedrette dost dobrý přípravky k péči o boty, například perfektní zlínský vosk na kůži. Berte to jako můj tajný tip, protože ač z toho obchodu - na rozdíl od svejch nadšenejch kamarádek - zatím žádný boty nemám, přípravků na ně už několik.
IMG_2955

...a na závěr ještě ukázka jiných bot na míru od Zuzany Serbák, který byly pro mojí kamarádku Janku a teď už s ní vesele chodí po ulicích francouzskýho Lille.

25. 6. 2012

Nanovo OPEN


Nedávno otevřeli kluci z NANOVO svůj novej showroom na Kolbence. Jejich obchod s krásným a funkčním designem 60. až 80. let se totiž pěkně rozrůstá. Pro někoho je to možná jenom naleštěný retro, mně se ale líbí, že po tolika letech jsou nábytek, lampy i hračky stále skvěle použitelný. Navštivte Nanovo showroom dřív, než si to rozeberou Zápaďáci a taky v případě, že se z vaší nepohodlný IKEA sedačky stalo odkladiště novin a rádi byste si místo ní pořídili nějaký über-cool křeslo, na kterým se bude dobře sedět aspoň jednomu a ještě u toho bude vypadat děsně dobře.

IMG_4019

K místu s industriální minulostí jako jsou budovy bývalýho ČKD se Nanovo exponáty skvěle hodí. Je to tam celý těžce "berlínsky" cool (což píšu jenom proto, že všichni, co na otvíracím večírku byli, samozřejmě včetně Adama Nanovo a Jirky Nanovo, jsou z lajfstajlu současnýho hipster Berlína úplně hotový a já mám nutkavou potřebu to nějak shodit.  jo, vlastně všichni z toho byli hin, až na jednu kamarádku, která nenávidí barevnej Brusel a sedmdesátkovej sektor a já musím říct, že tenhle postoj je vlastně docela sympatickej, protože  je to asi jediná holka, která doma nechce mít kočku od Niklový a bruselskou trojnožku pod květináč). I když mě poslední dobou začíná retro už trochu štvát (československej socík styl a taky ty perfektně upravený anti-intelektuální 50s ženy), pokud není ultrafeminní a puntíkovaný, pořád se mi líbí. Mám ráda ten maskulinní design hodinek a hodin a nenačinčaný lampy průmyslovýho vzhledu. Taky se mi líbí silniční kola, který rychle jezdí (...protože na něm v košíku nevezete kufr se šminkama a navoňenýho čokla). A naprosto miluju "Made in Czechoslovakia". A proto Nanovo stále ještě fandím.

IMG_3988
IMG_4028IMG_4015IMG_4014IMG_4012
IMG_3985
IMG_3946
double 1IMG_4001
double 2
IMG_4054
double 3
IMG_3999
IMG_4115

NOVINKA: zřídily jsme si tumblr a budeme tam odteďka dávat fotky, který se nám nevejdou na blog a u kterých se nemůžeme smířit s myšlenkou, že je nikdo neuvidí. na bonusovky (třeba na  šklebícího se Toníka) se můžete  podívat SEM

 P.S. možná působím jako misogynní kočka, co nemá ráda Berlín, hipstery a psy. je to samozřejmě blbost.

za gif [to je ta hejbací fotka, mami] děkuju miakarině!
IMG_3936

23. 6. 2012

Punktura Retrovintage stále nedá pokoj

IMG_2628-001
nový kabát skvěle ladí s již neexistující výmalbou útulnýho Punk-vintage bejváku

Před časem jsme napsaly, že teprve osmiměsíční - přesto již legendární - vintage obchod pankáčů z Punktury definitivně končí. Veliký zájem, který  jeho několikadenní likvidační večírek vyvolal,  si ale vynutil všeobecnou touhu po repetePunktura Retrovintage sice přišla o svůj privát a je momentálně tak trochu homeless, hodlá však nadále aktivně zasahovat do našich šatníků a nabádat k recyklaci.

IMG_2625

Nejbližší "blešák" s vintage apparelem a různým bizárem pečlivě sesbíraným Ivetou Duhan Punkturou se bude konat už příští neděli, to jest 1. července (akce na fb). Na dvoře ve Vodičkově ulici to sice není stejný jako v pruhovaným pokojíčku, (který již bohužel zeje bílou prázdnotou), teď v létě to ale přece   nikomu nevadí. Jsme rády, že nás Punktura Retrovintage nenechá na pokoji, že stále žije a jednou za čas se k nám bude vracet. Tak už to s legendama chodí.

doublu punk 5
IMG_2630
IMG_2709
IMG_2668
double punk
IMG_2624
IMG_2602
IMG_2601
IMG_2612IMG_2571
IMG_2610
double punk 2
Copy of IMG_2590-001IMG_2605
IMG_2616
IMG_2706
punk 4IMG_2660
IMG_2708
IMG_2711
IMG_2600
IMG_2663
IMG_2726
IMG_2724
IMG_2710
IMG_2719

...za svoje úlovky z výprodejovýho večírku jsem sice zaplatila většinou v řádech stokorun, jsou to ale dost fajnový kousky (např. téměř nový Salamandry, kabátek z anglickýho županu s umělou kožešinkou a parádní obroučky pro muže). pár věcí jsem taky sehnala po desetikačce (šedesátková košile, podle miakariny "jako z Rosemary má děťátko") a byla jsem tak ten nejvíc happy shopper, kterýho ve dvoře viděli.

IMG_2727

P.S. o tom, jak Punktura loni na podzim svoji vintage sekci otevřela, si můžete přečíst tady