31. 5. 2012

poslední máj


znáte to. ty pozdněmájový příšerný vedra, kdy si v zahradě dáte pivko (nebo vínko nebo třeba džusíček), lehnete si s knížkou do stínu stromů, ale prostě vás to nějak začne přemáhat, od souseda fetišisty ze čtvrtýho patra se začne ozývat zvláštní hudba, kolem vás bručí čmeláci a když zavane vítr, ucejtíte nechutnou grilčopohůdku, kterou si opodál vytváří sousedi. začnete klimbat, bzukot čmeláků se mísí nejdřív s mozartovou čtyřicátou, tu střídá depresivní homopop. tak trochu jako kdybyste usínali u trierovy melancholie a někdo to přepnul na ten příšernej muzikál s coververzema abby, co se k němu zaprodal stellan skarsgård. ale dost už pseudointelektuálního cinefilství.

prostě si představte, že v tom parnu trochu přiopilí usnete na zahradě. na sluníčku. přestavte si, že jste se proměnili v kočku. černou kočku. kočku, která má zálibu v mladejch českejch návrhářích a ve filmech davida lynche. úplně maličká černá kočka našlapuje docela potichu, nevyplaší ani černé labutě. není jí nic do toho, že labutě metamorfují v dívky vyděšeně bloudící zahradou stejně jako ronette pulaski v twin peaks. kočka sedí na kamenné zídce, vzpomíná, jak poprvé viděla lynchovu mazací hlavu, jak poprvé četla baudelairovu zdechlinu (ano, kočky umí číst, jenom se s tím hloupě nechvástají), a  všimne si, že dívky teď v náručí chovají panenky, co jako by z oka vypadly přávě onomu rozkošnýmu mimču z mazací hlavy. kočka znejístí a vyleze proto na strom. vždycky je lepší sledovat, co lidi dělají, pěkně z povzdálí, z bezpečí koruny stromů. kdysi dávno kočka četla i andersenovy pohádky a možná proto jí teď dívka s modrou vlečkou připomíná vodní vílu, která se proměnila v mořskou pěnu. jenže kočky mají radši než hanse christiana andersena davida lynche. lepší než se neštastně zamilovat a zaprodat svoje ploutve je najít v trávě uřízlý ucho. vlečka sice není ze sametu, ale kyle maclachlan by téhle modři určitě neodolal. a černá kočka taky ne.recyklovaný panenky a košilošaty jsou z dílny dr. laboratora, vlečky má na svědomí yana thal a černý šaty s knoflíkama jsou od mirky talavaškový.


p.s.: kdyby se vám zdálo, že kočičí sny nejsou dost hárdkór, tak si pusťte toho lynche. kromě videa začal obstarávat i hudbu.

28. 5. 2012

Romana a její Gazela

IMG_0318

Romana si s sebou vždycky veze  něco moc pěknýho; má na to dokonce speciální košíček. Většinou je to nějaká artová publikace, katalog z výstavy, zápisník se seznamem výstav,  kam je ještě potřeba zajít, lístky z výstav, Tvar, A2 a tak podobně. Nebojte, nečte za jízdy. Čte u kafe nebo v parku na lavičce. Nezapomíná ani na svačinu a flaštičku s vodou. Všechno si zabalí do záclony a jede. A to nejdůležitější - jede na černý Gazele, správně Gazelle, která pochází z Holandska.  Někdy veze v košíčku  dárek z antiku pro kamarádku, co jinýho než poezii od Dyka, Hrubína a Hory s obrázkama od Jana Zrzavýho. Je dobrý se s Romanou kamarádit, občas vás totiž taky sveze na nosiči.

IMG_0311
IMG_0324
double romana
IMG_0319
double romana 2
IMG_0329
Jelikož mají kočky rády Romanu, uvidíte ji tu brzy znovu.  "Brzy" je v našem pojetí sice dost neurčitej pojem, pokusíme se sebou ale hodit.
foceno v Karlíně v době probíhajícího Code:Mode

24. 5. 2012

luxusní drápnutí

IMG_1877

Prodejní akci vybraných českých návrhářů v hotelu Mandarin Oriental s podezřelým názvem  á la ženský lifestajlový časopisy - Grace'n'Glamour - jsem navštívila asi omylem. Byla to totiž luxusní módní událost pro sebevědomý a úspěšný ženy nad pětatřicet; nic pro kočky z 11 socek.

Přišla nám VIP pozvánka (asi že děláme do toho českýho designu), z guest listu ale  11 koček na poslední chvíli vypadlo (systém nás zkrátka vyplivl a asi věděl proč), takže pokus o nenápadný entrée mi tak docela nevyšel. Jelikož jsem ale TAK very important, díky jedný sympatický slečně (jedný z organizátorek) jsem se přece jen dostala dovnitř. Moc dlouho jsem se tam nezdržela, brzy jsem chtěla někam pryč; třeba na limošku do ňákýho socka-podniku, nebo prostě jenom ven. 

Já a moje suita jsme si ve stísněný atmosféře (možná to bylo tím hotelem? možná tou cílovkou?)  nedokázaly téměř nic pořádně prohlédnout, natož vyzkoušet. Všichni byli nervózní. Když se do  mě Monika Drápalová (jejíž věci se mi vždycky strašně líbily) pustila, co si jako dovoluju fotit její autorskou kolekci visící na štendru, podlomily se mi nohy a chtěla jsem domů (až vyjdu tím kurzem šití, budu se teda muset spokojit s kopírováním jejích starších kolekcí, který jsou nafocený na netu. sakra!). Sice nejsem bohatá a single manažerská pětatřicítka (nebo jak to bylo), která si  zasluhuje respekt,  zas mi ale není patnáct  a nechci, aby na mě někdo křičel.

Nechci bejt jedovatá, vždyť já jsem přece ta hodná (teda ne tak hodná jako Ida, ale hodná jsem). Jsem ráda za každou akci, která se snaží podpořit mladý návrháře, mají to přece těžký. Chápu tedy motivaci vystavujících; navíc v Mandarinu vystavovalo pár mých dlouhodobě oblíbených (Mirka Talavašková, Pavel Ivančic), kteří si určitě zaslouží zákazníky, kteří na to mají (ne jako my). Pokud je záměrem G'n'G přetáhnout bohatou klientelu z předražených butiků v Pařížský (případně ze zahraničních shopping mallů) k českým designérům, děsně jejich projektu fandím.Oragnizátorky G'n'G jsou ale například hrdý na to, že v jejich odborný porotě zasedl jako arbitr vkusu princ Jan Čenský, jehož hlavní kvalifikací je moderování soutěží Miss (sic.). To mi vrtá hlavou. A proč je prototypem "sebevědomý a úspěšný" ženy podnikatelka v lodičkách, která miluje business módu, to mi taky vrtá hlavou. Možná prostě jenom nerozumim týhle cílový skupině.

IMG_1913
sebevědomá a úspěšná a plísňáky za 10 litrů (ale třeba ne, co já vím)

IMG_1855
při troše štěstí budeme mít brzo každá svůj vysněný klobouček (P.S. Andrea má fakt hezký zuby!)

Pro mě by bylo luxusem  pořídit si šperk z poslední kolekce Zdeňka Vacka a Daniela Pošty (Zorya). Nic podobnýho jsme ale v Mandarinu nenašly, asi je takovej design příliš avantgardní.Výběr šperků a doplňků nás celkově moc nezaujal, jedinou výjimkou byla moc milá a šikovná modistka Kateřina Čadová (mrkněte se na její fler a facebook). Nebály jsme se jí a všechno jsme si mohly vyzkoušet, dokonce i vyfotit. Žlutozelenou rádiovku děsně chci, je totiž luxusní!

IMG_1870
IMG_1848
IMG_1876
IMG_1841
IMG_1864
tenhle klobouček slušel snad všem, hlavně ale Martince

Bejt bohatý, tak si každá odnesem aspoň jedny šaty od Mirky Talavaškový, kterou už z našeho blogu dobře znáte. Na G'n'G vystavovala společně s moc milýma dámama, které mají obchod Pedrette v Masné ulici na Praze 1. V jedný malý italský fabrice  si nechávají šít boty podle svých představ a dovážejí je do Čech. Myslím, že vás k nim brzy vezmu na exkurzi.

IMG_1896
IMG_1898
double 5
IMG_1782
IMG_1781
IMG_1885
IMG_1891
pokus nepozorovaně vynést tyhle šaty Andree nevyšel...

A abych nebyla nefér, musím říct, že i u pana Žilky nám bylo dobře. Povzbuzoval nás: "jen zkoušejte, holky, jen zkoušejte" a my jsme teda zkoušely. Nejvíc to slušelo Lucce, jako vždycky.

IMG_1817
IMG_1824
IMG_1835
double 9
IMG_1777IMG_1776
IMG_1786IMG_1879
IMG_1910
IMG_1878

Myslím, že o tomhle víkendu se půjdu podívat na luxusní pánkáčskou módní akci do Vodičkový, kde Punktura - bohužel - ruší svůj vintage obchod a všeho se levně zbavuje. Říkejme tomu třeba FashionFORlosers. Navíc to bude ve dvoře, takže na čerstvým vzduchu a tam je kočkám určitě líp než v pětihvězdičkovým hotelu. 

IMG_1895

22. 5. 2012

Assumpta Yany Thal

assumpta 4

Assumpta znamená latinsky "nanebevzetí". V náboženský ikonografii slouží tenhle termín k označení výjevů Panny Marie, která je s výrazem duchovní extáze ve tváři unášena anděly do nebe. Dívka Assumpta Yany Thal si hraje se světlem a stínem sama v sobě. Extáze duchovní se v ní prolíná s tělesným požitkem (což se moc líbí miakarině). Je plná rozporů; hraje si na nevinnou, ale čiší z ní lascivnost.

IMG_1544

Přehlídka nové kolekce Yany Thal se odehrála v klubu Jazz Republic, protože "assumpty" chodí rády na jazz (a to doslova, do kroku jim totiž hrála kapela Wunder Bar Band). Na její videozáznam se můžete podívat sem, poslechnout si něco o korzetech YT můžete v pořadu Modeschau.

IMG_1649
IMG_1721
IMG_1685
assumpta 6
IMG_1681
assumpta 2
assumpta 7
assumpta 1
assumpta nahradni 5
assumpta nahradni
assumpta 12
assumpta 8
IMG_1580
IMG_1555
assumpta nahradni x
Roli Assumpty á la YT nejlépe zvládl stylista Stan Steiner (vpravo). Tohle bylo pravděpodobně jeho poslední foto těsně před nanebevzetím.

IMG_1578
IMG_1572
IMG_1533IMG_1584
YT (na sobě má šaty od Zuzany Veselý a náušnice od Kláry Šípkový)

assumpta nahradni 2

P.S. miakarina mě během přehlídky neustále rušila svejma supervtipnejma sarkastickejma poznámkama (ty se nadají publikovat ani u nás) a pak mi říkala "vždyť nejsem tak vtipná, co se pořád směješ". jasně, každá kočka potřebuje svoji obětní kočku, ale je to hlavně tím jejím vyrušováním, že se mi většina fotek rozmazala. když jsem  pak chtěla vyfotit ji samotnou, ukázala na mě tohle:

IMG_1757

...a to se nedělá. to každá slušná kočka ví. jenže vysvětlujte to miakarině, která miluje všechno, co je neslušný.