12/30/2011

nepijte!

Copy (2) of IMG_4665
IMG_4684
Copy (2) of IMG_4691
IMG_4687

nepijte, bude vám špatně. vím to, protože jsem se dneska pokoušela namixovat několik drinků. nepovedlo se mi to. jenom je mi teď děsně špatně. a víte, že v americkejch (a dokonce i kanadskejch) barmanskejch receptech je cider pouhej jablečnej mošt? myslím, že to vysvětluje mnohé. pijte cider (tedy alkomošt) čistej - tak, jak je - a nijak ho nemixujte! ani když máte ten nejstylovější šedesátkovej šejkr (ano, je to Brusel).
šťastnej novej rok!

IMG_4566

jo a víte, že náš blog se jmenuje jedenáct koček díky klukům z Prageru, kteří vyrábí jeden ze tří českých ciderů? chtěli, aby se jejich cider jmenoval jedenáct koček (protože je to legrace), ale nakonec svůj cider z Prahy pojmenovali po autorovi jeho původní receptury, legendárním F.H. Pragerovi. a my jsme to jméno zachránily (protože je to legrace). berte to jako takovou pravdivou reklamní anekdotu (zbytek TADY).

IMG_4575

kšandy Oldschool, kravata ze sekáče, šejkr z aukra

12/29/2011

Kaleido-vločky z dlouhé chvíle


Ta letošní zima je fakt divná. Sníh nikde a místama to vypadá skoro na jaro. U nás na chalupě dokonce vykvetla divizna. Při čekání na sněhové vločky si krátím chvíli kouzlením vlastních vloček ve starém kaleidoskopu.
A jak si čas krátíte vy?kaleidoskop - úlovek z kolbenky při našem kočičím zátahu na krásný harampádí

12/27/2011

hvězdy, mašle, perutě

IMG_4416
IMG_4417
IMG_4409
IMG_4448
IMG_4424
IMG_4392
IMG_4423
IMG_4407

šála fashion.lab design studio z "cukrárny" designSUPERMARKETu se dá nosit na mnoho způsobů, čelenka Muset, tričko Yana Thal, sukně second hand, punčocháče nevím, boty od ježíška!

IMG_4400

* fotil C. ("tahle rtěnka ti sluší, miláčku")

12/24/2011

humbug a kýček


pokusí se někdo triumfnout zdejší vánoční kýček?

stromeček se od momentu ozdobení tentokrát zřítil během hodiny, čímž padl loňský rekord. kočky prostě vánoční stromky milujou. co ale kočky evidentně nemilujou (nebo alespoň ty dvě, který se mnou sdílí domácnost), jsou františky. moje snaha si nějak přivodit obvyklou otravně entuziastickou vánoční náladu byla totiž tak zoufalá, že došlo i na františky. letos je to ale zatím spíš humbug, štve mě počasí a vadí mi, že při zhruba stometrový trase do obchodu musím projít kolem tří různejch stanovišť kapřích jatek (kdybych měla v moci nějak vymítit jedinou českou vánoční tradici, hádejte, která by to byla?).
a jelikož obklopení se vizuálním kýčkem na přivodění vánoční atmošky nezafungovalo a na ducha minulých vánoc je ještě brzo, zbývá to nejosvědčenější - pohádky, čaj se skořicí, zlatý prasátko...a samozřejmě vánoční mixtejp.
štastný a veselý humbug- a cruelty-free vánoce přeje jedenáct koček!

12/23/2011

Vánoční Modeschau s 11 kočkamaKdo by nechtěl slyšet o jedenácti kočkách i na Ježíška, že jo?
Až budete zítra zdobit stromeček, pusťte si k tomu v 11 hodin rádio Wave a poslechněte si rozhovor s jedenácti kočkama! Povídání o blogování a nezávislý módě doplní i písničky z našich mixtejpů.

Musela jsem reprezentovat já, pípilota, protože ostatní kočky jsou buď sociofobní lemry nebo workoholičky. 

Věříme, že koktající kočka v Modeschau potěší jak naše fanoušky, tak hejtry.

záznam si můžete poslechnout od příštího týdne tady

12/21/2011

Pro svátek i všední den

Kočky tu mňoukají, že prý by si chtěly ještě něco malýho vytvořit. A prej na ně nemám chodit s žádnejma složitostma, protože na to před svátkama není nikdo zvědavej.
Tak co takhle ušít si baret na půl hlavy v jednoduchých 6ti krocích?
Budete potřebovat:
Filc (cca 45×20 cm)
Saténovou stuhu nebo keprovku (cca 50 cm)
2 různě velké talíře nebo misky
křídu, nůžky, několik špendlíků, šicí stroj a jehlu a nit
1. Podle talíře si na filc křídou nakreslíme dva kruhy. Do jednoho z nich pak ještě vkreslíme do středu menší kruh. Na zbylém kusku filcu si ještě nakreslíme obdélníček na šťopičku :-)
2. Všechno si vystřihneme, kruhy navrstvíme na sebe a než začneme šít prošpendlíme.
3. Prošijeme kruhy cca 3 mm od vnějšího obvodu a po došití obrátíme tak, aby sešití zůstalo ve vnitřní straně.

4. Pak našijeme saténovou stuhu kolem vnitřního otvoru. (nezapomeneme konce stuhy zatavit nad plamenem)
5. Teď si vyrobíme šťopičku z obdélníkového kousku filcu. Obdelník přeložíme delší stranou na polovinu, zajistíme prošitím a pak dvakrát přehneme - jakoby srolujeme - a znova prošijeme.6. Našijeme šťopičku na prostředek vrchní části baretu. Našíváme ručně několika stehy kolem obvodu šťopky. Pak překontrolujeme výsledek a můžeme šťopičku ještě malinko zastřihnout.Baretek jako je tenhle na hlavu připevníme vlásenkou, nebo je možné přidělat ještě tenkou kloboukovou gumičku. Nakonec ještě můžeme baret ozdobit oblíbenou broží nebo odznáčky, aby nám to o svátcích zase seklo.
brož od carnivory - moje oblíbenáTak co, kdo to zkusí?

12/20/2011

Silondi pop-up

IMG_4093

Mám ráda bytový večírky. Mám ráda i bytový blešáky, který občas někdo uspořádá, třeba aby se mohl s čistým svědomím odstěhovat bez zbytečnýho vyhazování funkčních věcí, který ještě můžou někomu udělat radost. Od minulýho týdne mám ráda i bytový prezentace designérů. Tyhle privátní akce se většinou konají v soukromých bytech pouze v případě, že designér nemá k dispozici vlastní showroom nebo dostatečně prostornej ateliér. Mně se ale tenhle koncept líbí nejen jako kreativní řešení v nouzi.  Bytová atmosféra ve mně totiž vyvolává příjemný pocity a umožňuje mi rozmyslet si případnej nákup mnohem líp než prostředí obchodu. Sice můžete namítnout, že takovej privátní pop-up shop vyžaduje velkou míru socializace a taky vazbu na  designéra samotnýho nebo na někoho z jeho okruhu. To může být špatná zpráva pro asociál(k)y z 11ti koček, který nemaj facebook. Dobrá zpráva ale je, že bytovou prezentaci toho nejnovějšího od Marie Silondi jsme si stejně nenechaly ujít.

IMG_4039

Když Marie rozprostřela u Lucie doma svoje nejnovější šperky, vypadalo to, jako by na stolech rozkvetly mořský sasanky, ježci a houby. Marie totiž tradičně dělá výrazné šperky oraganických tvarů a krásných barev. Najdete mezi nimi ale i spoustu minimalistických a decentních kousků, který může nosit i vaše maminka.

IMG_4084

V poslední době má designérka nejradši bílou v kombinaci s neonovými odstíny. 

IMG_4041

Novinkou letošní kolekce jsou i krásný a (multi)fuknční krabičky (design Jan Činčera).

IMG_4048
IMG_3987
IMG_4080
IMG_4082
IMG_4031
IMG_4088
IMG_4034
IMG_4028
IMG_3990
IMG_3989IMG_3992IMG_3981
IMG_3983
IMG_3984
IMG_4050


Když jsme u těch bytovejch akcí, tak Marie byla vlastně prvním člověkem z mýho okruhu, který u sebe doma kdysi zorganizoval "clothes swapping" večírek, tedy jakousi burzu oblečení zadarmo. Vzpomněla jsem si na to minulý týden při čtení článku Karolíny Vránkové (který tímto vyjadřuju svou nehynoucí lásku) a Lucie Kavanové o "nakupování" zadarmo, freeconomy a recyklaci věcí (Respekt, 50/2011, s. 83-85). Online si ho přečtěte tady
Webovky má Marie v současný době ve výstavbě, ale brzy bude mít zbrusu nové. Její šperky najdete v obchodech Artěl a Hard-de-core.

IMG_4037


Co vy a tyhle "bytovky"?